Na przestrzeni ostatnich lat niezwykłą popularność w wystroju łazienek na nowo zyskały wanny wolnostojące. Współczesne modele tego klasycznego urządzenia sanitarnego, uzupełnione elegancką baterią, coraz częściej znajdują wykorzystanie w aranżacjach utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Wanny wolnostojące na giętych nóżkach, z baterią i dwoma kurkami przez kilkadziesiąt ostatnich lat były raczej domeną przestarzałych katalogów o wystroju wnętrz. Dzisiaj jednak ich nowoczesne odsłony cieszą się niesamowitym powodzeniem. Rozpoznajemy ich duże wartości dekoracyjne i korzystamy z luksusu, jaki wnoszą do naszego życia.

Wanny wolnostojące przyścienne z baterią

To wyjątkowe urządzenie sanitarne największe wrażenie robi ustawione na środku pomieszczenia. Duża wanna wolnostojąca na nóżkach (lub bez nich) i z dopasowaną baterią ściąga na siebie wzrok i decyduje o wystroju wnętrza. Jednakże, ustawiona pod ścianą, bynajmniej nie będzie prezentować się mniej luksusowo i z całą pewnością nie zostanie przytłoczona przez inne elementy aranżacji. W wypadku modeli przyściennych rezygnujemy z tradycyjnej zabudowy, eksponując tym samym ich formę. Choć widoczna tylko z trzech stron, i tak będzie zwracać na siebie dużo uwagi.

Urządzenia sanitarne w kolorze białym, czarnym i innych do małych i dużych łazienek

W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór modeli wolnostojących i przyściennych o nowoczesnym designie. Wszystkie dostępne tu propozycje to jedyne w swoim rodzaju wyroby, które powstają w naszym kraju. Dostępne są w kilku kolorach podstawowych, które można dopasować do aranżacji łazienki. Sprawdź, czym się charakteryzują się niektóre z naszych wyrobów.

Zaznaczamy jednak, że oferujemy duży wybór pod względem kolorystyki łazienkowego wyposażenia, a każdą z naszych propozycji w rozmiarze 150 lub 170 cm można zamówić w dowolnej barwie z palety RAL. Z chęcią wykonamy też modele dwukolorowe, na przykład czarno-białe. Klasyczna biel, elegancka czerń, a może ekskluzywne złoto? Jaki kolor wybierzesz do swojej łazienki?

Czy czerń w łazience to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Akcenty w czarnym kolorze to jeden z popularnych łazienkowych trendów aranżacyjnych. Czarna wanna wolnostojąca lub przyścienna o długości 150 lub 170 cm, z pasującą do niej baterią, będzie idealnym wyborem do nowoczesnych pomieszczeń.

Wanna wolnostojąca – 150 i 170 cm

Nasz katalog ofertowy zawiera wanny w dwóch rozmiarach: 150 i 170 cm. To najbardziej typowe wymiary tych urządzeń sanitarnych. Złota zasada mówi, że aby można było w niej komfortowo usiąść, długość wanny nie powinna być krótsza od naszego wzrostu o więcej niż 10-15 cm. W wannach wolnostojących bądź przyściennych o długości 150 lub 170 cm możesz więc swobodnie zrelaksować się z książką lub maseczką na twarzy. Modele o długości 150 cm mają pojemność 180 l, natomiast warianty o długości 170 cm mieszczą 210 l wody.

Co znajduje się w zestawie?

W komplecie ze wskazanym modelem o długości 150 lub 170 cm wyślemy do Ciebie syfon, korek typu klik-klak, a także albuminowy stelaż do montażu urządzenia. Kwestię wyboru baterii pozostawiamy zaś Tobie. Ta część armatury sama w sobie potrafi być bardzo dekoracyjna. Dobierz więc baterię do innych elementów łazienkowego wystroju.

Czarna lub biała wanna wolnostojąca z baterią

Jaki rodzaj armatury wybrać do wolnostojącego urządzenia sanitarnego? Do naszych nowoczesnych modeli z pewnością pasować będą baterie podłogowe. To ciekawy zamiennik klasycznych baterii montowanych na ścianie. Można zdecydować się na wariant z jednym uchwytem lub postawić na model z dwoma kurkami do odkręcania ciepłej i zimnej wody. Jeśli zaś chodzi o kolor, tu baterie również dają nam duże pole do popisu. Ciekawym pomysłem będzie na przykład czarny akcent w łazienkowej armaturze. Tradycyjnym wyborem są z kolei połyskujące baterie chromowane.

Wanna wolnostojąca na nóżkach czy bez nich?

W naszym asortymencie dominują modele bez widocznych nóżek, które ustawiamy bezpośrednio na łazienkowej posadzce. Duże i wygięte nóżki w kolorze czerni lub miedzi są cechą typową dla mebli retro i vintage. Wolnostojące i przyścienne modele bez nóżek dobrze wpasują się zaś w łazienki urządzone w stylu nowoczesnym, gdzie stawia się na minimalizm i proste formy. Duży wybór modeli bez nóżek znajdziesz w naszej ofercie.

Przyścienna wanna wolnostojąca w rozmiarze 150 i 170 cm z akrylu

W produkcji modeli wolnostojących i przyściennych o długości 150 i 170 cm wykorzystujemy akryl. Niezależnie od tego, czy stawiasz na połyskujący wariant biały, czy może na matową czerń, jego gładka powierzchnia w każdym wypadku będzie robiła duże wrażenie. Doskonale prezentuje się też w połączeniu z chromowaną baterią. Nasze wyroby to produkty Premium, które objęte są dziesięcioletnią gwarancją.

W firmie ERYKO proponujemy więc rozwiązania dla małych i dużych łazienek. Można wybierać pomiędzy wannami przyściennymi lub wariantami przeznaczonymi do umieszczenia w centrum pomieszczenia. Większość modeli dostępna jest w dwóch rozmiarach: 150 cm i 170 cm. Z dużą chęcią podejmujemy się też personalizacji zamówień. Oferujemy urządzenia sanitarne w podstawowych kolorach, jak biały i czarny, ale na zamówienie pomalujemy je też na wybraną przez Klienta barwę. Dokładamy starań do tego, by efekt końcowy naszych prac jak najlepiej spełnił Twoje oczekiwania.